Mezarkabul

Kurucu
Yönetici
Kurucu
21 Kas 2019
3,384
10
38
Disney'in "Aladdin"ine Devam Filmi Geliyor
3757123.jpg-r_640_360-f_jpg-q_x-xxyxx.jpg

Aladdin'in devam filmi çekilecek.


Guy Ritchie'nin imzasını attığı Disney uyarlaması "Aladdin" filmine devam halkasının geleceği resmi olarak duyuruldu. Disney bir süredir potansiyel devam hikayesi üzerine çalışmalar yürütüyordu. Şimdi ise uygun bir hikaye bulmuşlar gibi görünüyor.

Disney'in sinemaseverler için çok az anlam ifade etse de, şirket için altın değerinde olan masal uyarlaması serilerinden Aladdin hakkında müjde verildi. Will Smith, Mena Massoud ve Naomi Scott'ın başrolünde yer aldığı Aladdin'e devam filmi çekilecek. Film, şu anda geliştirme aşamasında bulunuyor. Filmin senaryosunu yazmaları için Flight, Power Rangers, Real Steel, Dreamer: Inspired by a True Story gibi yapımlardan tanıdığımız John Gatins ve Straight Outta Compton, Blood Father, Sleepless gibi filmlerden tanıdığımız Oscar adaylığı bulunan Andrea Berloff ile anlaşma imzalandı.

Aladdin 2 için henüz hiçbir oyuncuyla görüşme yapılmadı. Ancak senaryonun yazım aşamasının ardından tekliflerin yapılacağı düşünülüyor. Smith, Massoud ve Scott'ın filmde rol almama ihtimalleri düşük gibi görünüyor. Ayrıca geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamaya göre, Prens Anders spin-off'u çekilecek. Into The Woods, Game Night, The Big Short, Bridge of Spies, Velvet Buzzsaw, Maniac gibi yapımların başarılı ismi Billy Magnussen'in canlandırdığı Prens Anders'ın filmi hakkında bir süredir güncelleme yapılmıyor.

Dünya çapında 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan Aladdin hakkında Mena Massoud pek iyi şeyler söylememişti. Oyuncu, bu filmde rol almasının ardından hiçbir yerden ona oyunculuk teklifi gelmediğini belirtmişti. Disney, geçtiğimiz yıl uygulamaya geçirdiği planlarıyla Dumbo, Aladdin, The Lion King, Mary Poppins, Lady and The Tramp, Dora and The Lost City of Gold gibi yapımları hayata geçirmişti. Aynı zamanda Mulan, Cruella, The Little Mermaid, Peter Pan, Notre Dame'ın Kamburu gibi yapımlar da yolda bulunuyor. Şimdi ise bu uyarlamalara bir devam filmi olan Aladdin 2 eklenmiş oldu.


Beyazperde
 

Benzer konular

Üst Alt