Mezarkabul

Kurucu
Yönetici
Kurucu
21 Kas 2019
8,728
74
48
Hande Ünsal Kimdir - Hande Ünsal BiyografisiGerçek adı:
Hande Ünsal
Doğum Tarihi:25/02/1992
Eğitim Durumu:Lisans
Medeni Hali:Evli
Boy:1.68
Kilo:48
Burç:Balık
Meslek:Şarkıcı
Mezuniyet:Devlet Konservatuvarı, Haliç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Türk Müziği,
Doğum yeri:İzmir


Hande Ünsal Ünlü Sanatçı Niran Ünsal ve Kaan Canbağ çiftinin kızları olarak 1992 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Müzik dünyasına 2011 yılında Kumar isimli single çalışması ile adım atmıştır. Müzik severler tarafından Aydın Kurtoğlu’na Köle isimli şarkısında yaptığı vokal ile tanınmıştır. Ardından İki Çift Laf isimli single ile kariyerini sürdürmüştür.

Doğduğu il İzmir’de İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini tamamlamış ardından İ.T.Ü Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Lise birimine girmiş sonrasında Haliç Üniversitesi Konservatuvar Bölümüne geçmiştir. Bir sene okumuş ve okulda birinci olmuş hemen akabinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Bölümünde eğitimini sürdürmüştür.

Hande Ünsal annesi ile hiç bir benzerlikleri olmadığını ve müzik dünyasına tek başına girdiğini annesindende bir destek almadığını belirtmiştir. Sıkça Niran Ünsal ile magazin gündeminde kavgalı oldukları haberleri ile yer almaktadır.

Bugüne kadar seslendirdiği bazı şarkıları, Yerine Sevemem, Suya Hapsettim, Kül, Mor Menekşe, Vicdanın Affetsin, Haydi Gel Benimle Ol, Gidemezsin Sen, Kaçak, Bulutlara Esir Olduk, Devlerin Aşkı ve Aramızda Kalsın.

2013 yılında İstanbul Sarıyer’de Temel Reis’in yeri adlı bir mekanda Aranjör Serkan Balkan ile evlenen başarılı sanatçı baba tarafından aslen Manisa Turgutlu’ludur.
 
Üst Alt