Mezarkabul

Kurucu
Yönetici
Kurucu
21 Kas 2019
6,518
49
48
İstismar Skandalını Anlatan "Athlete A"den Fragman Var
Netflix belgeseli Athlete A'den fragman paylaşıldı.

Amerika'da 2016 yılında ortaya çıkan jimnastik takımında gerçekleşen sayısız cinsel istismarı anlatan Athlete A'den fragman paylaşıldı. Bonni Cohen ve Jon Shenk'in yönettiği Athlete A'in fragmanında, jimnastik ekibinin eğitmenleri tarafından gerçekleştirilen yaklaşık olarak 500 fiziksel tacizin ortaya çıkarıldığını görüyoruz. Belgesel filmde, istismara uğrayan birçok kadın konuşmacı olarak yer alıyor.

2016 yılında Indianapolis Star isimli gazete, Amerikan jimnastik takımında gerçekleşen cinsel istismarlara bir makalede yer vermişti. Söylenenlere göre sürekli olarak istismarı gerçekleştiren takım koçu koruma altına alınıyordu. Yaklaşık olarak 500 kadının istismara uğradığı bu olayın ortaya çıkmasından yıllar sonra, Athlete A isimli bir belgesel film çekildi. Netflix'te gösterime girecek olan Athlete A'de istismara uğrayan sporcuların mağduriyeti için kurumlarla savaşan avukatlardan, sessiz kalarak her şeyi saklamaya çalışan zanlılara kadar her şey gözler önüne serilecek gibi görünüyor.

Athlete A, ayrıca istismara maruz kalan sporcuların da sesi oluyor ve onları konuşmacı yapıyor. Onlarca altın, gümüş ve bronz madalyaya sahip olan jimnastik takımının hikayesi aslında daha önce de açılmıştı. Amerika'nın en cesur televizyon kanallarından biri olan HBO'da At the Heart of Gold: Inside the USA Gymnastics Scandal isimli belgesel yayınlanmış ve ilgileri çekmişti. Belgesel film, Dr. Steven Ungerleider ve David Ulich'in yıllar süren çalışmaları sonucunda ortaya çıkmıştı.

Athlete A, 24 Haziran tarihinde Netflix'teki izleyicilerinin karşısında olacak.


Beyazperde
 
Üst Alt