Almora

Süper Moderatör
Yönetici
Süper Moderatör
13 Ocak 2020
30
6
8
Netflix, ‘Good Times’ Klasiğini Animasyon Serisine Uyarlıyor

Norman Lear, Steph Curry ve Seth MacFarlane dizinin başındaki isimler

Netflix, Norman Lear'ın klasik sitcom'u "Good Times"ın yeni bir animasyon versiyonu için 10 bölümlük, doğrudan dizi siparişini verdi. Lear ve Act III Prods., şovu geliştirmek için basketbol yıldızı Steph Curry, Seth MacFarlane ve Fuzzy Door'la ortaklık yapıyor. Hem Act III, hem de Unanimous, animasyonlu "Good Times"ın arkasındaki Sony Pictures TV için çalışmalar yapacak.

"The Boondocks" ve "Black Dynamite" adlı animasyon serilerinin yanı sıra, TBS’in Tracy Morgan başrollü "The Last O.G." adlı yapımında rol alan Carl Jones, projeyi yaratacak, showrunnerı olacak ve yürütücü yapımcılardan biri olacak. Logline, yeni animasyon dizisi için; "Evans Ailesi'ni bugünün dünyasında ve çağdaş sosyal meselelerde gezinirken takip edecek. Yıllar önce orijinalinin yaptığı gibi, "Good Times" bize ailemizin sevgisiyle başımızı suyun üzerinde tutabileceğimizi hatırlatmaya çalışıyor." sözlerine yer verdi.

Yürütücü yapımcılar arasında Lear, Curry, Jones ve MacFarlane'in yanı sıra, Lear’s Act III'ün başını çeken Brent Miller, Unanimous Media kurucu ortağı ve kreatif direktörü Erick Peyton, yine Unanimous'tan Jeron Smith ve Fuzzy Door’dan Erica Huggins yer alacak. Haber, bir başka Lear projesi olan ve yeniden canlanan Pop TV dizisi "One Day at a Time"ın kısa süre önce özel bir animasyon bölümü olacağının açıklanmasından sonra gelmiş oldu. İlk olarak ocak ayında yazılan "The Politics Episode", Hollywood prodüksiyonlarının Covid-19 salgını nedeniyle kapatılması nedeniyle canlı olarak çekilemedi. Bu nedenle, bu yaz devam eden animasyonlu bir yarım saatlik dizi olarak yeniden düzenlendi. "Good Times", Lear'ın geçen aralık ayında ikinci bir sezonla geri dönen "Live in Front of a Studio Audience"ı sayesinde yeniden gün yüzüne çıktı. Emmy adaylığı kazanan bu özel etkinlikte, 1975 tarihli "Good Times"ın üçüncü sezon bölümü "The Politicians" yeniden yaratıldı. Güncellenmiş canlı versiyonda diğer oyuncuların yanında Viola Davis, Andre Braugher, Tiffany Haddish ve Jharrel Jerome yer aldı.

Animasyonlu "Good Times" yeni bir hikayeyi ele alacak ama orijinal diziden ve Evans Ailesi'nden ilham alacak. Orijinal dizide Esther Rolle ve John Amos, Chicago’daki Cabrini-Green toplu konut projesinde yaşayan bir ailenin ev reisi olan Florida ve James Evans çiftini canlandırdı. Ja’Net Dubois, Ralph Carter, Jimmie Walker ve Bern Nadette Stanis de rol aldı. Amos, dizinin yönetmenliği konusunda yapımcılarla yaşanan bir anlaşmazlığın ardından 3. sezondan sonra gösteriden ayrıldı. Ancak "Live in Front of a Studio Audience" programına sürpriz bir şekilde katıldı.

Orijinal "Good Times", 1974'ten 1979'a kadar CBS'de altı sezon boyunca yayınlandı ve Eric Monte'la Mike Evans tarafından yaratıldı. Dizi, çok sevilen "Maude" un bir yan ürünüydü. Yeni "Good Times", Lear'ın baş yapımcılığını üstleneceği ilk animasyon dizisini temsil edecek. Lear, geçmişte "South Park" dizisinde de danışman olarak çalıştı.

Beyazperde
 
Üst Alt