Mezarkabul

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Katılım
21 Kas 2019
Mesajlar
9,567
Tepkime puanı
78
Puanları
48
Eternals Çizgi Romanı Hakkında Bilgiler

Eternals (Türkçe; Bir Ebediler), Marvel Comics tarafından yayınlanan Amerikan çizgi romanlarında görünen kurgusal insansı bir ırktır. Dünyada bir yaşam yaratan evimsel sürecin bir yan soyu olarak tanımlanırlar. Bu sürecin ilk kışkırtıcıları olan uzaylı Celestials, Eternals'ın dünyanın savunucuları olmalarını amaçladı ve bu da yıkıcı meslektaşları olan Deviants'a karşı yapılacak olan savaşa yol açtı. Eternals, Jack Kirby tarafından yaratıldı ve ilk kez The Eternals # 1'de (Temmuz 1976) ortaya çıktı.

The Eternals, 5 Kasım 2021'de gösterime girmesi planlanan uzun metrajlı film Eternals ile Marvel Sinematik Evreninde ilk kez sahneye çıkacak.Güçler ve yetenekler
Ebediler bedenlerini kaplayan kozmik enerji ve kırılmaz zihinleri sayesinde ölümsüzdürler. Binlerce yıl yaşarlar, fiziksel olarak yorulmazlar, hastalık ve zehire karşı bağışıktırlar ve aşırı soğuk ve aşırı sıcaktan etkilenmezler. Çoğu geleneksel silahlarla yaralanamaz ve bir şekilde yaralansalar bile, bir Ebedi bedeni üzerindeki zihinsel hakimiyetini koruyabildiği sürece herhangi bir hasarı hızla düzeltebilir; bu zihinsel hakimiyet kırılabilir. 2006'daki seride Ebedilerin oksijeni doğrudan sudan alabildikleri ve bu nedenle boğulamayacakları da belirtilmişti. Aynı seride, Ikaris erimiş metale daldı ve büyük bir acı yaşadı; ancak bilinçsiz olduğunda bile Ikaris'i koruyan bir kuvvet alanı sayesinde fiziksel bir yaralanma yaşamadı. Tüm Ebedilerin bu koruma derecesini paylaşıp paylaşmadığı belli değildir.

Bir zamanlar Ebediler ancak vücut molekülleri geniş bir alana dağıtılırsa kalıcı olarak yok edilebilirdi. Dayanıklılıklarının sınırı bu idi. Ancak 2006'daki seride bu dayanıklılığın çok daha fazla olduğu ortaya çıktı. Moleküllerini dağıtılmanın bile bir Ebedi'yi yok etmek için yeterli olmadığı gösterildi.

Tüm Ebediler potansiyel olarak şunları yapabilir:

 • İnsanüstü güç. Yıllarca enerjilerinin bir kısmını bu amaca odaklamaları sonucunda güçlerinin sınırları artırılabilir.
 • Gözlerinden ve ellerinden sarsıcı patlamalar, ısı ve kör edici enerji parlamaları yansıtmak.
 • Uçma (ve diğerlerini uçurma)
 • Zihinleri okumak / kontrol etmek
 • İllüzyonlar üretmek
 • Geniş mesafelere Işınlanma. Çoğu Ebedi bu yeteneği rahatsız edici bulur ve kullanmamayı tercih eder. Işınlanma aynı zamanda kozmik enerji depolarını büyük ölçüde tüketir.
 • Nesnelerin hem şekillerini hem de kompozisyonlarını değiştirmek. (Bu yeteneğin kapsamı bir Ebedi'den diğerine değişebilir.)
 • Kuvvet alanı oluşturmak, zarar görmelerini engeller.
 • Buna ek olarak, en az üç tane olmak üzere Ebediler grup halinde çok güçlü bir psiyonik varlık olan Uni-Mind'a dönüşebilirler. Bu varlık dönüşen Ebedilerin tüm güçlerini ve yeteneklerinin toplamını kazanır.
 • Bazı Ebediler, etkinliğini artırmak için belirli bir güce odaklanmayı seçerler. Örneğin Sersi, dönüşüm gücünü diğer Ebedilerden daha fazla geliştirdi. Ek olarak, bazı Ebediler diğer yetenekler yerine kozmik enerjilerini geliştirmeye odaklanırlar. Örneğin İkaris, kozmik enerjiyi duyularını büyük ölçüde geliştirmek için kanalize ederken, Interloper başkalarında korku yaratmak için kullanır veMakkari kozmik enerjilerini süper hız için kullanır.

Üyeler
Nesiller
Ebediler, beş farklı nesil grubuna bölünmüştür:

 • Birinci Nesil Ebediler (Titanos'un düşüşünden önce doğanlar): Arlok, Astron, Daina, Kronos/Chronos/Chronus, Master Elo, Oceanus, Shastra, Thyrio, Uranos.
 • İkinci Nesil Ebediler (Chronus'un deneyi sırasında hayatta olanlar): Mentor (A'lars), Amaa, Cybele, Forgotten One/Gilgamesh, Helios, Perse, Rakar, Tulayn, Valkin, Virako, Zuras.
 • Üçüncü Nesil Ebediler (Chronos'un deneyinden sonra ancak Second Host'tan önce doğanlar): Aginar, Ajak, Arex, Atlo, Domo, Ikaris, Interloper, Mara, Phastos, Sigmar, Thanos, Thena, Veron, Zarin.
 • Dördüncü Nesil Ebediler (20.000 yıl önce Second Host'un gelişinden sonra doğanlar): Argos, Ceyote, Chi Demon, Delphan kardeşler, Druig, Khoryphos, Makkari, Psykos, Sersi, Kingo Sunen, El Vampiro.
 • Beşinci Nesil Ebediler (3.000 yıl önce Third Host'un gelişinden sonra doğanlar): Aurelle, Sprite, Titanis.
 
Üst Alt