Mezarkabul

Kurucu
Yönetici
Kurucu
Katılım
21 Kas 2019
Mesajlar
9,611
Tepkime puanı
79
Puanları
48
Seth MacFarlane, Bu Kez Drama Dizisiyle Geliyor

‘The Winds of War’ adlı dizi NBC'de yer alacak


Seth MacFarlane, bu yılın başlarında NBCUniversal'la 200 milyon dolarlık kazançlı bir genel anlaşma yaptığı için 20th Television'la yollarını ayırmıştı. Şimdi, yeni evindeki ilk projesi biraz beklenmedik bir türde geliyor: Bir dizi tarihi romana dayanan epik bir savaş draması. MacFarlane, Pulitzer Ödüllü yazar Herman Wouk’un 2. Dünya Savaşı romanları The Winds of War ve War and Remembrance'ı, Universal Content Productions için bir mini dizi olarak uyarlayacak.

The Hollywood Reporter'ın haberine göre MacFarlane, The Alienist’ten Seth Fisher'la birlikte The Winds of War'ın ortak yazar ve yapımcılığını üstlenecek. Hikaye, kurgusal Donanma Komutanı Victor "Pug" Henry ve ailesini, 2. Dünya Savaşı olayları boyunca izliyor ve Pug'ın kendisi, Franklin D. Roosevelt ve Adolf Hitler gibi gerçek hayattaki figürlerle kişisel olarak etkileşimde bulunuyor.

MacFarlane yaptığı açıklamada, "UCP ile yaratıcı ortaklığımı başlatmak için Herman Wouk’un The Winds of War'ından daha heyecan verici bir proje düşünemiyorum. Onlarca yıldır Wouk’un İkinci Dünya Savaşı destanının sadık bir hayranıyım ve büyük ölçekli küresel karışıklık karşısında, küçük ölçekli insan dayanıklılığı tasviri hiç bugün olduğundan daha önemli olmamıştı. UCP Başkanı Dawn Olmstead'le ilk görüşmemde, bu proje üzerinden bağlantı kurduk, kendisinin bir Naval ailesinden geldiğini öğrendim ve onu UCP ekibinin yönetiminde hayata geçirmek mükemmel bir uyum olacak. Başlamak için sabırsızlanıyoruz." dedi.

The Winds of War, 1983'te ABC tarafından Robert Mitchum'un Pug rolünü oynadığı bir diziyle televizyona uyarlandı. 15 saatlik epik drama 11 dalda Emmy'e aday gösterildi ve o zamana kadar yapılmış en çok izlenen mini dizi oldu. Bu sebeple, MacFarlane'in işi çok daha zor olacak.


Beyazperde
 
Üst Alt